V našej ambulancii pracujeme s prístrojom švajčiarskej spoločnosti EMS Air Flow Piezon Master. Je to kombinácia svetelného ultrazvuzvukového odstraňovača zubného kameňa založeného na princípe piezoelektrického pohybu koncovky. Ošetrenie je oveľa lepšie znášané pacientom nakoľko nedochádza ku vertikálnym výkyvom pracovnej časti. Súčasťou prístroja je Air Flow koncovka, ktorá dokáže dokonale odstrániť pigmentácie z kávy, čaju, cigariet prostredníctvom ochuteného bikarbonátového prášku. Prístroj nepoškodzuje mäkké tkanivá – ďasná.

V prípadoch parodontózy a prítomnosti parodontálnych vačkov je možné pomocou Perio Air Flow koncovky odstrániť bakteriálny biofilm z parodontálneho vačku až do hĺbky 10 mm. Uvedená liečebná metóda – emisia aminokyseliny glycín spolu s prúdom vzduchu a vody dokonale a šetrne dekontaminuje parodontálny vačok, prispieva k jeho hojeniu a výrazne spomaľuje degeneratívne procesy, ktoré spôsobujú stratu zubov.

Kompletná a šetrná dentálna hygiena v našej ambulancii prispieva k liečbe ochorení parodontu (závesný aparát zuba) a v aktívnej spolupráci s pacientom dokáže vytvoriť priaznivé podmienky pre úspešné konzervačné ošetrenie výplňami.

Dobrá osobná dentálna hygiena spolu s profesionálnou podporou znižuje riziko vzniku sekundárnych kazov (kazy na rozhraní zub-výplň).

Video_Air_Flow_Piezon_Master_EMS