Našim (aj cudzím) pacientom poskytujeme komplexné služby dentálnej hygieny spojené s inštruktážou a profesionálnym poradenstvom v oblasti orálnej hygieny.

Používame špičkové prístroje švajčiarskeho výrobcu EMS – Air Flow Master Piezon. Odstraňovanie zubného kameňa piezoelektrickým násadcom šetrnejšie odstráni zubný kameň a nepoškodzuje sklovinu zuba.

Pri metóde Air Flow používame prášok japonského výrobcu NSK – Flash Pearles. Metóde Air Flow v slovenčine hovoríme “ pieskovanie“. Ide v podstate o „pieskovanie“ kalciumsilikátom pod regulovaným tlakom karbidovou tryskou.

Kalciumsilikát je mäkký, pomerne zásaditý prášok ktorý dokáže pri aplikácii Air Flow šetrne odstrániť plak a čiastočne zmineralizovaný zubný kameň aj spod ďasna (subgingiválne). Dočasne mení zároveň pH v dutine ústnej, čo výrazne redukuje prežívanie baktérií v týchto miestach.

Je vedecky dokázané, že pacienti dbajúci na hygienu dutiny ústnej, pravidelne navštevujúcich pracoviská s dentálnou hygienou majú aj vo vyššom veku zachovaných výrazne viac vlastných zubov.

Pretože mať vlastný zdravý chrup aj vo vysokom veku je našim spoločným cieľom.