Vážení pacienti,

od 21.11.2022 nás nájdete na novej adrese – na ulici Komenského 36 v Šuranoch. Pre našich pacientov sme pripravili nové lepšie modernejšie priestory. Dbali sme na zachovanie architektúry architektonicky najhodnotnejšej budovy v Šuranoch. Budovy zaradenej medzi 1000 architektonických najzaujímavejších budov Európy,  no nie je zaradená medzi 7 architektonickymi divmi Šurian 🙂

Je to jedna z posledných troch budov svetoznámeho slovenského architekta Oskara Singera zachovaných na Slovensku a typickým príkladom slovenskej medzivojnovej moderny. Navrhol ju sám ako 27 ročný a prvý krát v nej využil  špeciálny spôsob spájania oceľových stĺpov s oceľobetónovými predpätými podlahovými doskami. Prvá oblá budova na Slovensku. Technológiu následne použil pri stavbe K2 vily v Nitra a neskôr po emigrácii staval hlavne priemyselné budovy v Anglicku a v Pakistane. 

Zachovali sme vysoké stropy, priznali oceľové nosné stĺpy a dlho sme pracovali s priestorom, jeho delením,  svetlom a dispozíciou v spolupráci s nitrianskym K2 ateliérom. Pivničné priestory sme zmenili na strojovňu a technické zázemie všetkých technológií potrebných pre prevádzku dvoch zubných ambulancií, technického zázemia technológie Cerec ktorou ako jediní v meste disponujeme.