Dentálny diódový laser sme na našom pracovisku začali používať už v roku 2009. Otvorilo nám to obrovské možnosti použitia začínajúc od chirurgických výkonov – ošetrenie zubných abscesov, lokalizáciu zubných implantátov pri zavádzaní vhojovacích valčekov, gingivoplastikách pri získavaní symetrie v zubnej protetike, gingivektómiách pri ošetrení hypertrofickej gingivy až po frenulektómie.

V roku 2023 sme začali pracovať s novým laserom – Sirolaser Blue od spoločnosti Dentsply Sirona. Je považovaný globálne  za najprepracovanejší diódový laser na trhu.

Sirolaser Blue je najnovší multifunkčný a multifrekvenčný diódový laser určený pre viac ako 20 indikácií s funkciou tzv. mäkkej laserovej terapie určenej na vysoko špecifickú podporu hojenia rán.  Diódový laserový lúč je možné emulovať na nízky výkon – laserová mäkká terapia určená pre rýchle a efektívne hojenie rán. 

Najmodernejšie ošetrenie extrakčnej rany – bolo a je doménou nášho pracoviska už od jeho vzniku v roku 2009. Naši pacienti po vytiahnutí zuba nepoznajú bolesť a po takýchto zákrokoch  ich nič neobmedzuje v ich aktivitách. 

Rez tzv. mäkkých zubných tkanív laserovým lúčom sa v zubnej chirurgii hojí nepomerne rýchlejšie a ľahšie ako rez skalpelom, čo posúva úroveň zubnej chirurgie na vysokú úroveň.

V endodoncii – v ošetrení zubných kanálikov nám Sirolaser Blue umožňuje efektívnu sterilizáciu koreňových kanálikov pomocou koncovky EasyTip 200um.