Fotokompozitné materiály Estelite Sigma Quick od japonského výrobcu Tokuyama Dental sú považované za špičku v oblasti dentálnej estetiky, dodnes najdlhšie oceňované ako „fotokompozit roka“ v Dental Advisore v USA. S Estelite Sigma Quick pracujeme najdlhšie na Slovensku.

Fotokompozity Estelite Sigma Quick dokonale napodobňuje reflektivitu prirodzenej štruktúry zuba, sú pevné a oteruvzdorné.

Pri polymerizácii fotokompozitných materiálov používame vysoko výkonné LED polymerizačné lampy s programom “soft štart”, čo spolu s vrstvením fotokompozitu minimalizuje polymerizačnú kontrakciu a prispieva k vysokej životnosti výplní.

Jeden gram kvalitného nano fotokopozitu je drahší ako gram zlata!

 

Ako prví na Slovensku pracujeme s technológiou Sonicfill. Sonicfill – sonickou energiou aktivovaný bulk-fill nanofotokompozit. Stali sme sa „opinion leaderom“ pre Slovenskú republiku a mnohými odbornými prednáškami pre našich kolegov sme prispeli k jeho úspečnému rozšíreniu na Slovensku.

V zubnom lekárstve v súčasnosti veríme konceptu Biodentistry (www.biodentistry.eu) ktorý nás naučil viac liečiť ako vŕtať a zmenil náš pohľad na súčasnú modernú stomatológiu. V októbri 2021 sa stretávame so zakladateľom konceptu Dr. Raimondom Van Duinenom.

Pre subgingiválne lokalizované kazy a ošetrenie rozsiahlych kazov používame vysoko estetické živicou modifikované skoionoméry japonského výrobcu  GC EquiaFill Forte a  Equiafill FORTE HT.

Očakávame príchod nového materiálu zatiaľ s pracovným názvom „tekutá keramika“ (liquid ceramic), ktorý nesmierne zmení smerovanie konzervačnej stomatológie. Vyvíja ho Dr.Raimopnd Van Duinen. Určite budeme jedni z prvých, čo s ním začnú ošetrovať svojich pacientov.

Pokrok sa nesmie zastaviť a preto našim pacientom ponúkame celokeramické onlej a overlej výplne, korunky a mostíky do 24 hodín systémom Cerec.

 

 

 

Zahrievanie fotokompozitov predstavuje inovatívnu metódu ako dosiahnuť výrazne lepšiu spracovateľnosť, polymerizáciu a adaptáciu fotokompozitných materiálov do kavity zuba pri konzervačnom ošetrení.

Množstvo klinických štúdií a najmä vlastná skúsenosť nás presviedča, že ide o jednu z najinovatívnejších pomôcok moderného zubného lekára.

Prístrojom CalSet je možné zahrievať anestetiká a docieliť výrazne menšiu bolestivosť pri ich aplikácií a vyššiu – šetrnejšiu formu ich difúzie so okolitých tkanív.

Sledujeme najnovšie trendy a sme jedna z prvých zubných ambulancií na Slovensku, ktorá uvedenú metódu používa vo svojej každodennej praxi.